Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jakiekolwiek forum może "zagłuszyć" samotność?
Smutek 
Czy sądzicie, że rozmowy na forum, różnego rodzaju dyskusje czy też zwykłe pogaduchy pomagają walczyć z samotnością?
Czujecie się samotni?

Reply
Napewno pomagają, ale nie są w stanie całkowicie zastąpić życia towarzyskiego.

Reply
Zgadzam się z Pułkownikiem. Ja też kiedyś byłam bardzo samotna. Wtedy kupiłam sobie komputer, zaczęłam uczyć się serfować po necie i tak się zaczęło.
Znalazłam forum, na którym było sporo osób, ciagle ktoś wchodził i coś pisał. To było fascynujące. Na początku nie miałam odwagi się odezwać i tylko czytałam. Potem z czasem też zaczęłam pisać. Wspominam to forum z sentymentem. Poznałam sporo osób, ich problemy, ich radości, wiedziałam jaką muzykę lubią, jakie mają poglądy. Czasami na forum iskrzyło, ale przez to ci ludzie otwierali się, wypowiadali się swobodnie.
Jedni odchodzili, za to przybywali nowi. Czasami starzy bywalcy się odzywali ponownie. Zawsze coś się działo.
Czułam się z nimi trochę jak w rodzinie. To mi bardzo pomogło w tamtym czasie.
Z resztą w internecie poznałam swojego obecnego męzczyznę, co prawda nie na forum, ale na portalu randkowym.
To forum już nie istnieje, zmieniło zupełnie swoje przeznaczenie, stało się jednotematyczne. Ale i tak czasami tam wchodzę z sentymentu.
Ja myślę, że warto pisać i się otworzyć. Nawet jak coś o sobie napiszesz i ktoś ci odpisze, to już będzie ci lżej.

Reply
Zależy tez czego szukasz na takim forum. Jeśli ludzi z którymi możesz zwyczajnie pogadać, kogoś z podobnymi poglądami do twoich czy zainteresowaniami to jak najbardziej, ale jeśli to forum to cale twoje życie by miało być to z czasem myślę ze mogłoby nawet pogłębić poczucie samotności.

Reply
Mnie nie pomaga, znaczy dowiaduje się ciekawych rzeczy, mozna podzielić się poglądami i opinią innych, ale samotności nie zmieni, nie czuje się przez to lepiej, traktuje to jak każde inne forum

Reply
Mnie forum pomaga.Jeżeli jestem sam i nie mam z kim porozmawiać,przeważnie mogę to zrobić na forum.

Reply
Mam zdanie podobne do Rafała.
Zwłaszcza, ze ostatnio buszuję po necie w nocnych porach, a wtedy większość internautów spi

Reply
Zależy też od tego,kto czego szuka na forum.Znajomości,informacji,czy jest poprostu z nudów,albo jeszcze z innych powodów.

Reply
Forum samotności na dłuższą metę nie zagłuszy. Bliskości nie zastąpi, a zwykłe kontakty międzyludzkie w realnym świecie choć są znacznie trudniejsze, sumarycznie przynoszą więcej korzyści niż te wirtualne.
Aczkolwiek internet daje namiastkę anonimowości, która może okazać się ważna, zwłaszcza na tego typu forach. Można zadać pytania, na jakie nigdy nie zdecydowalibyśmy, gdyby rozmówca nas znał. Chociażby z prostej przyczyny: wszyscy znajomi zaraz by o tym wiedzieli.

Natomiast, na forum można:
- poradzić sobie z nudą
- dowiedzieć się czegoś o ludziach w podobnej sytuacji
- skonfrontować poglądy
- dobrze się bawićOczko

Pozdrawiam!

Reply
Pisanie z kimś na forum na necie dobija mnie gdyż próbując w realu po prostu się to nie udają bo nie ma o czym pogadać nawet bo się okazuje że nie mam z kimś nawet jakiś tematów do rozmów Milczy

Reply

Skocz do:

Browsing: 1 gości