Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygląd, czy charakter ???
Co uważacie za ważniejsze w wyborze partnera/partnerki do stałego związku wygląd czy charakter???
Swoje odpowiedzi uzasadnijcie.

Reply
Na pewno ważny jest charakter bo musi to być ktoś kto do nas pasuje i jest nam z nim dobrze bo się dogadujemy i nadajemy na tych samych falach, fajnie byłoby też gdyby ten ktoś choć troszkę nam się też podobał z wyglądu

Reply
Dla mnie ważny jest wygląd tak, jak i charakter.
Chce być z kimś kto będzie nadawać na tych samych falach jak i będzie mnie pociągać fizycznie.
Uważam, że te dwie rzeczy musza być wyśrodkowane, aby związek mógł przetrwać wszystko.

Reply
Witaj Niewidzi@lna Uśmiech zadałaś bardzo ciekawe pytanie.
Psychologia pokusiła się o taką tezę, że podświadomie wybieramy partnerów którzy mają cechy charakteru podobne do naszych rodziców, gdyż można przewidzieć jak będą się zachowywać nasz połówki. I tak panowie szukają kobiety, która będzie miała coś z ich matki, a panie szukają mężczyzny, który będzie miał charakter podobny do ojca.
Życie stwierdza że przeciwieństwa się przyciągają więc 2 zupełnie sprzeczne charaktery mogą żyć w jednym mieszkaniu/domu i nie roznieść go w drobny pył....też tak bywa Uśmiech W doborze partnera jak dla mnie liczy się przede wszystkim charakter, a nie wygląd. Atrakcyjność mija i nagle przestaje nam się podobać osoba z którą chcieliśmy spędzić życie i zonk.....
Poza tym nad wyglądem można popracować, zmienić styl ubierania, fryzurę czy perfumy, a charakteru nie zmienisz jedynie można nad nim pracować...można...nawet trzeba Uśmiech Ja należę do tej grupy kobiet które chciałaby pociągać swojego faceta najpierw intelektualnie a dopiero potem fizycznie, bo jeśli mam spędzić z kimś całe życie, to muszę być pewna, że jak będę stara i brzydka to nie usłyszę "sorry Maleńka mam młodszą i ładniejszą".
Ja stawiam na charakter, nie na wygląd, i mam nadzieje, że moje uzasadnienie będzie wystarczające. A jeśli nie to będziemy dyskutować dalej Oczko

Reply
(10-08-2012, 18:54)Niewidzi@lna napisał(a):  Dla mnie ważny jest wygląd tak, jak i charakter.
Chce być z kimś kto będzie nadawać na tych samych falach jak i będzie mnie pociągać fizycznie.
Uważam, że te dwie rzeczy musza być wyśrodkowane, aby związek mógł przetrwać wszystko.

Mądrze powiedzianeUśmiech

Reply
Charakter przede wszystkim, chodziarz uroda też nie bez znaczenia. Krasomówcą nie jestem więc napiszę łopatologicznie: Wolę szarą myszkę z którą mogę pójść wypić browar na dachu niż Susan Coffey tylko do zaspokajania rządz. Ale bez przesady, nie będę z tak zwanym pasztetem (raczej stan umysłu niż ciała).
[Obrazek: 11004171_1.jpg?v=8CE27B536B2CCF0]

Reply
(10-08-2012, 19:22)Imperatorowa Grzesznic napisał(a):  Witaj Niewidzi@lna Uśmiech zadałaś bardzo ciekawe pytanie.
Psychologia pokusiła się o taką tezę, że podświadomie wybieramy partnerów którzy mają cechy charakteru podobne do naszych rodziców, gdyż można przewidzieć jak będą się zachowywać nasz połówki. I tak panowie szukają kobiety, która będzie miała coś z ich matki, a panie szukają mężczyzny, który będzie miał charakter podobny do ojca.
Życie stwierdza że przeciwieństwa się przyciągają więc 2 zupełnie sprzeczne charaktery mogą żyć w jednym mieszkaniu/domu i nie roznieść go w drobny pył....też tak bywa Uśmiech W doborze partnera jak dla mnie liczy się przede wszystkim charakter, a nie wygląd. Atrakcyjność mija i nagle przestaje nam się podobać osoba z którą chcieliśmy spędzić życie i zonk.....
Poza tym nad wyglądem można popracować, zmienić styl ubierania, fryzurę czy perfumy, a charakteru nie zmienisz jedynie można nad nim pracować...można...nawet trzeba Uśmiech Ja należę do tej grupy kobiet które chciałaby pociągać swojego faceta najpierw intelektualnie a dopiero potem fizycznie, bo jeśli mam spędzić z kimś całe życie, to muszę być pewna, że jak będę stara i brzydka to nie usłyszę "sorry Maleńka mam młodszą i ładniejszą".
Ja stawiam na charakter, nie na wygląd, i mam nadzieje, że moje uzasadnienie będzie wystarczające. A jeśli nie to będziemy dyskutować dalej Oczko

Hmmmm to co napisałaś o rodzicach, że poszukujemy podobnych cech do nich w naszych partnerach, po głębszym zastanowieniu, coś w tym jednak jest. Myśląc nad cechami mojego partnera życiowego teraz zdałam sobie sprawę, jak są, niektóre podobne do mego ojca.

A to z wyglądem to racja zawsze można nad nim popracować, choć pewne cechy z wyglądu chcielibyśmy, żeby nasza polówka miała.
Coś w stylu, aby był wysoki, miał oczy miał niebieskie itp

Reply
Ale to jest takie pierdzielenie.

"Zwracam uwagę na to co w środku, a nie na wygląd" Jedno z największych kłamstw.

Owszem, jak już znajdziemy ładną charakternie to paczymy na focie ( mowa o internecie) a wtedy to już inna bajka.

" U brzydka, a szkoda". "Gruba troche" itd.

Każdy zwraca uwagę na wygląd, tylko i wyłącznie. Bo każdy chce byś z kimś ładnym. A to czy ktoś jest mordercą czy romełem to na później. Ważne że ładny.

Więc nie pierdzielta, bo nikt się z jakimś Dżefrejem czy inną Helgą na mieście nie pokaże.
All who stand in my way will die.

Reply
Dev ma bardzo dużo racji. Też uważam, że gadanie, że nie zwracam uwagi na wygląd to jest największe pieprzenie głupot jakie może być.

Ważne jest i jedno i drugie.

Co do wyglądu dzielę ludzi na zadbanych i niezadbanych.
Każdy się rodzi z racji genów taki a nie inny i może sobie tylko głupio zazdrościć komuś innemu wyglądu. Na przykładzie swoim i kolegi, wiem że ja bym chciał ważyć tyle co on będąc niski, a on chciałby ważyć tyle co ja będąc wysoki. Sprawa ciężka do osiągnięcia, nawet ciężką pracą, ale do czego zmierzam... Zarówno on jak i ja coś ze sobą robimy - trochę pojeździć a rowerze, trochę pobiegać, poćwiczyć siłowo, jakaś maseczka jak się skóra przetłuszcza, codzienna higiena etc.
Taka podstawowa, moim zdaniem, higiena i robienie ze sobą już sprawia, że ktoś jest potencjalnie atrakcyjny. Tyczy się to i kobiet, i mężczyzn.
Wyglądasz normalnie, masz jakieś mankamenty urody - tutaj kawałek brzuszka, kawałek tyłka, pryszcz ci wyskoczył - spoko, do zaakceptowania.
Jednak sam przerabiając jakiś czas temu zaniedbanie - brak ćwiczeń, co raz więcej kilogramów, brak kondycji - wiem i nikt mi nie wmówi, że ktoś przyjdzie, zaakceptuje moje lenistwo i powie, żebym jadł więcej, kręci mnie twoja tłusta morda.
Są sytuacje kiedy jest problem z hormonami, inne choroby których leki powodują działania uboczne, niektórzy rodzą się z pewnymi wadami i trzeba je korygować operacyjnie co później zostawia po sobie lad i wiele innych, ale to da się zaakceptować.
Tymczasem dla mnie brak tolerancji dla zaniedbania własnego, czy czyjegoś i wmawiania mi bajek o genach, czy "wszyscy są tacy sami patrzą tylko na jedno".

Druga strona człowieka, mówiąc bardzo ogólnie - charakter.
Na charakter składa się bardzo wiele czynników. Poczynając od sposobu bycia, wychowania, kończąc na poglądach religijnych, politycznych i gospodarczych.
Jeśli znajdzie się potencjalnie odpowiednią osobę to ma w sobie coś co przyciąga. Nie każdy może się pochwalić wysokim intelektem czy zdolnościami, ale ma w sobie coś pociągającego akurat nas.
Ta odpowiednia posiada zbiór zachowań, poglądów, cech, które wzbudzają u nas zainteresowanie. Nigdy tak nie jest i nigdy nie będzie, że znajdzie się osoba w 100% odpowiadająca naszym oczekiwaniom, bo prędzej czy później wyjdzie jakaś różnica poglądów. Gdy różnica w spojrzeniu na świat mi przeszkadza, to może kobieta być miss świata i pożądana przez pół globu, a mnie nie ruszy.

Reasumując, uważam, że nie można określić jednoznacznie czy wygląd, czy charakter. Co raz częściej słyszę wśród znajomych, że ktoś poleciał na wygląd a teraz narzeka jaki ten ktoś jest w zachowaniu.
Osoba musi mieć "to coś" - i fizycznie, i mentalnie. Komuś innemu ta osoba może nie odpowiadać - stwierdzić, że jest brzydka lub głupia - ale to ja mam czuć tę osobę.
Z "tym czymś" jest tak, że kiedy młodość i uroda przemijają, a pamięć już zawodzi, to nadal patrzy się na tą osobę z takim samym rozmarzeniem i czułością jak na początku.
[Obrazek: dwamieczeswietlne.png]

Reply
Taka przenośnia do tego tematu: <<klik>>
[Obrazek: dwamieczeswietlne.png]

Reply

Skocz do:

Browsing: 1 gości